Home  »  Nowości

Nowość w APX - XCELERATE - zrobotyzowane systemy automatyzacji produkcji!

Nowość w APX - XCELERATE - zrobotyzowane systemy automatyzacji produkcji!

02 stycznia 2018

APX prezentuje nowość na rynku polskim - Xcelerate holenderskiego producenta Cellro. Połączenie systemu odkładczo-odbiorczego z robotem Fanuc daje nieporównywalne możliwości. Jednym zdaniem można podsumować Xcelerate jako kompaktowe i skuteczne rozwiązanie we wprowadzaniu automatyzacji na produkcji.

x10Jego wykorzystanie pozwala na skrócenie czasu pracy z 1,5 do 2 razy w porównaniu do jakiegokolwiek konkurencyjnego systemu automatyzacji.  W momencie kiedy wykfalifikowana kadra pracowników jest deficytem – Xcelerate to idealny współpracownik.

Wiele kompaktowych systemów automatyzacji, podobnego typu, oferuje bardzo małą przestrzeń magazynowania, powodując że praca 24/7 może być utrudniona, a nawet niemożliwa. W Xcelerate zastosowanie szuflad dało o wiele większą przestrzeń odkładczą, pasującą do detali o różnych kształtach i wymiarach. System zaprezentowany przez Firmę Cellro daje możliwość  automatycznej pracy 24h na dobę bez zastrzeżeń. System jest kompatybilny zarówno z centrami tokarskimi, frezarskimi czy drążarkami. Mobilność jest jedna z podstawowych cech charakterystycznych Xcelerate - już w ciągu 10 min może pracować przy innej obrabiarce.

Xcelerate posiada łatwy dostęp do kontrolera z intuicyjnym oprogramowaniem, gdzie pracownik może łatwo modyfikować proces oraz bez problemu obsługiwać palety, szuflady, chwytaki oraz elementy obrabiane.  Inwestycja w Xcelerate wiąże się z nieprawdopodobnym zwrotem kosztów. Zwiększa godzinową produkcję, eliminuje czas przestojów. Daje możliwość w 100% wykorzystania możliwości obrabiarek z którymi współpracuje.

MATSUURAZIMMER&KREIMFanucHartfordGOODWAYQUASERNICOLAS CORREAProthCellroARISTECHSure FirstTOSHIBA MACHINESSUPERTECKENTACMEMANDELLI
© 2011 APX TECHNOLOGIE
Projekt & cms: www.zstudio.pl